Jak połączyć element miedziany z mosiężnym
    sp5sjy pisze:

Rzecz chyba najważniejsza o której warto wspomnieć - z tond i osobny wpis . Większość producentów szeroko rozumianej "elektryki" odradza a wręcz zabrania przeprowadzania lutowania w połączeniach : konektorowych , oczkowych , zaciskach , itd . Wynika to za pewne z osłabienia materiału temperaturą , większą podatnością na korozję , możliwościami uszkodzenia izolacji , itp. Zalecenia te dotyczą m.n. takich firm jak Omron , K&M , czyli nie zwykłych producentów pralek nastawionych na określony czas żywota ich sprzętu .

W/w połączenia w warunkach wewnetrznych czyli domowych jak najbardziej mają rację bytu i są wykonywane metodą zaciskania.Natomiast nasze połączenia krótkofalarskie,mam tu na myśli połączenia dot anten,fiderów,kabli sterujacych wykonane w/w metoda mają krótki żywot chociażby ze względu na warunki atmosferyczne w jakich będą pracowały.Bezawaryjność i długotrwały żywot gwarantuje połączenie stałe,nierozłączne tj lutowanie.
Z osobistego doświadczenia wiem że temperatura lutowania lutowanemu materiałowi nie szkodzi,tak jak nie widze wpływu na zwiększoną korozję.
Natomiast nieumiejetne nagrzanie lub przegrzanie na bank skutkuje uszkodzeniem izolacji,tu mam opinie podobną do Twojej.Myślę że tyle jest szkół w tym temacie ilu jest użytkowników.
Każda szkoła jest dobra która skutkuje pozytywnym rezultatem i cieszy danego użytkownika.