do czego służy przystawka Icom ds-100
  SP5LQV pisze:

  Cześć. W celach wyjaśnienia .DSC jest uzywane do ratowania ludzi na morzu . Cyfrowy sygnał wysyłany w eter do satelitów albo innej nacji .

Do satelitów nadają radiopławy EPIRB, nie słyszałem aby DSC nadawano do satelitów. Sygnał DSC to nie tylko ratowanie życia na morzu to szerzej pojęta łączność w niebezpieczeństwie.

  SP5LQV pisze:

  Radiostacja z DSC powinna mies nadany numer MMSI i zanotowany w światowym spisie numerów .( nadaje URTiP z kims tam . Zeby takie coś użyc i dostac ten numerek należy zdac egzamin i dostąć uprawnienia SRC -- posługiwanie się radiostacja morska z DSC.
MMSI nadaje się statkowi. Uprawnienia są zależne od rodzaju obsługiwanych radiostacji. SRC to pasmo VHF rejon A1, LRC reszta przydzielonych pasm i rejonów. Informacje o rejonach A1, A2 itd można znaleźć w internecie.

  SP5LQV pisze:

  Dzisiaj współcześni żeglarze nie wyobrażają sobie pływać bez DSC - ot tak na "wsie słuczaj "- my krótkofalowcy niestety nie mamy uprawnień SRC - nie mniej jest to jednodniowe szkolenie .

Współcześni żeglarze spokojnie radzą sobie bez DSC, wszystko zależy od tego gdzie pływają. Aby w pełni wykorzystać możliwości DSC należ do radiostacji dołączyć odbiornik GPS aby wysyłany sygnał zawierał współrzędne nadawcy.


  PRZEJDŹ NA FORUM