Ochrona wizerunku krótkofalowca
a dokładniej jego znaku
    sp7ivo pisze:

{da1rek} "ale znajdź mi takiego krótkofalowca, lub inną osobę która posługuje się "znamiennikiem: da1rek" ->> wówczas go zmienię."

A skąd wiesz, że taki nie istnieje, albo się w najbliższym czasie nie pojawi?

Nie znam sie na prawie, ale na mój chłopski rozum to ciąg liter i cyfr składający się na znak wywoławczy, bez dodatkowych informacji, podobnie jak imię i nazwisko nie identyfikuje jednoznacznie posiadacza. Powtórzę: według mnie znak wywoławczy jest wydawany tylko i wyłącznie w celu używania podczas pracy na radiostacji i w tym zakresie jest "chroniony". Nie wiem, może gdyby ktoś użył nicku "sp7ivo-krotkofalowiec" byłaby jakaś podstawa do prawnego działania. Przecież czyjś "znak" może pojawić się przypadkowo np. na tablicy rejestracyjnej samochodu w województwie śląskim lub teoretycnzie na polskim samolocie czy chociażby jako numer legitymacji członka np. jakiejś Spółdzielni Pszczelarskiej nr 7 czy ucznia Szkoły Podstawowej, itp. I chyba nie będzie podstaw domagać się ochrony tego znaku.
    Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo

Z całym szacynkiem - to co się Tobie wydaje - NIE JEST PRAWEM --> nie nasze odczucia stanowią prawo ---> nauka czytania w języku polskim jest wymagana od 1 klasy szkoły podstawowej, przynajmniej dla obywateli RP.

Jeśli nie umiesz skojarzyć mojego nick'u z nikim innym, to świadczy wyłącznie o tym, że nikt taki w środowisku radioamatorskim nie występuje, a jeśli się pojawi - TO BĘDZIE DRUGI - i w zależności od sytuacji rozwiążemy ten problem ->>> ale puki co GO NIE MA ?!?

Ktoś kiedyś powiedział, że ... umiejętność logicznego myślenia odróżnia nas od tych, którym "na chłopski rozum się wydaje" - gdybyś był rolnikiem, to może bym starał się zrozumieć Twój wywód myślowy, ale jesteś RADIOAMATOREM i w moim mniemaniu powinieneś się wyróżniać z reszty "ciemnogrodu" - ... ach te upraszczania przepisów ... aż strach czasami włączyć radiostację na 80. metrach -> pytanie -> gdzie jest UKE ??? <piszę o zachowaniach tych, "co się im wydaje", na pasmach radioamatorskich>.