Amateur Radio Kids Day
    sp3slu pisze:

Radioamatorski Dzień Dzieci (Amateur Radio Kids Day) jest cyklicznym wydarzeniem operatorskim wprowadzonym przez IARU, zachęcającym młodych ludzi (mających lub nie mających jeszcze licencji) do zabawy w krótkofalarstwo. Dziecięca aktywność w tym dniu nie jest konkursem ani zawodami. Celem jest zabawa, edukacja i przedstawienie młodym ludziom na całym świecie magii oraz pożytku płynącego z radiowego hobby. Aby ten cel realizować, operatorzy stacji są proszeni o poświęcenie krótkiego przedziału czasowego na uprzejmą korespondencję radiową z dziećmi, a kluby , stacje okolicznościowe, szkolne, rodzinne o zaproszenie dzieci do mikrofonów i opiekę instruktorską podczas nawiązywania najprostszych łączności . Poza samą pracą na radiostacjach możemy przygotować dowolne inne atrakcje, pogadanki, pokazy tematyczne dla najmłodszych.
    IARU ustala oficjalnie termin Amateur Radio Kids Day : 16 czerwca 2012r. 18.00 UTC do 2359 UTC. Lokalnie możemy pracować w dowolnych innych godzinach. Proponujemy całe popołudnie sobotnie.

Sugerowana wymiana informacji w najprostszych kontaktach dziecięcych to :
    Imię, wiek, QTH i ulubiony kolor.
    Pamiętajmy , aby pracować z tą samą stacją ponownie, jeśli operator się zmienił.
    Zwracajmy uwagę na "CQ Kids Day". Dla SP „wywołanie w radiowym dniu dzieci” .
    Można pracować przez lokalne przemienniki FM.

Pamiętajmy, że dla każdego młodego adepta biorącego udział w Amateur Radio Kids Day miłą pamiątką będzie kartka QSL za przeprowadzoną łączność, adresowana na klub i indywidualnie na jego imię. Spora ilość młodzieży pokusi się też zapewne o zdobywanie dyplomu Junior Award - a jeśli ilość korespondentów dopisze, będzie miała duże szanse na jego uzyskanie.

Jak wspominałem, radiostacje z terenu spotkania OT 27 będą pracowały od godziny 12:00 na tych pasmach gdzie aktualnie warunki będą na to pozwalały. Niestety do późnego wieczora ze zrozumiałych względów nie będzie to możliwe. Mamy nadzieję, że znajdzie się sporo innych stacji do rozmów, szczególnie z młodymi operatorami. Bo u nas zanosi się na to, że przy mikrofonach przewinie się ponad dwudziestka dzieciaków. Aż ciśnie się na usta pytanie: "kto da więcej?"pan zielony