Amateur Radio Kids Day
16 czerwca wypada szczególna okazja aby zorganizować coś dla dzieciaków. Zachęcamy wszystkie kluby oraz także indywidualnych nadawców o włączenie się do tej akcji na wszystkie możliwe sposoby.

Tego dnia od 12:00 do wieczora z terenu Stanicy Harcerskiej pod Ostrowem Wielkopolskim będzie pracowała stacja Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW. Ekipa operatorów w 100% będzie składać się z uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym nie tylko osób szkolonych obecnie w klubie, ale też takich którzy zapewne po raz pierwszy w życiu chwycą za mikrofon. Prosimy więc o aktywne uczestnictwo w łącznościach, a przede wszystkim o wyrozumiałość dla ew. błędów popełnianych przez młodych rozmówców.

W zależności od aktualnych warunków pracować będziemy na paśmie 3,7 lub 7 MHZ, a lokalnie na 145.500 MHz lub przemienniku ostrowskim SR3O 145.725 MHz.