Kenwood TS-930S naprawa
uszkodzony driver
    SP8LBK pisze:

Głównym powodem uszkodzeń tranzystorów w driverze TS-930 jest utrata styku.
    Japońce zastosowali zaprasowane tulejki jako przejście pomiędzy warstwami miedzi na płytkach oraz stop cyny, który po latach puszcza.
    To była pierwsza usterka z którą nie poradzili sobie w latach 90 serwisanci w USA.
    W biuletynach technicznych Kenwood opisuje typowe usterki i swoje zalecenia naprawy. Np płyta Digital ma ok. 50 punktów... do przelutowania.
    Posiadam 2 szuki TS-930 z filtrami INRADA a jedną z płytą PIEXXa i chyba wszystkie publikacje na temat ich naprawy i modernizacji.
    Przeważnie sam je naprawiałem ale ostatnio podałem się i zawiozłem ich do Ostrowca Św. do Pawła SP7SP.
    Chyba to jedne z nielicznych radii, gdzie jest prawie bez przerwy coś do roboty jeśli nie podda sie go kompleksowej naprawie i strojeniu.
    Mija prawie 2 lata. Radia naprawione, precyzyjnie zestrojone. Chodzą bardzo dobrze i jestem bardzo zadowolony. Moje mają "profilaktycznie" ograniczoną moc do 120W.

witam czy mozna liczyc na przyslanie mi na meila schematu TS930 i jakis modernizacji i napraw,posiadam taki i jest uszkodzony pozdrawiam SQ8PIQ kz22@poczta.onet.pl