Delta by M0PLK
Cyt:" pokonaj ciemność kagankiem oświaty w temacie łączenia profili alu." koniec cytatu.
A czego innego można spodziewać się po Twoich postach jak nie kolejnej złośliwości.Możesz sobie te frazesy podarować.

Jeżeli chodzi o połączenie rur aluminiowych to do pewnego/100% połączenia trzeba spełnić dwa podstawowe warunki tj.maksymalny luz pomiędzy rurami 1mm,długość rury włożonej w rurę o większej fi powinna być min 300mm,im wiecej tym lepej dla przeniesienia momentu gnącego na rurę o mniejszej fi.Szczególnie w delcie gdzie na rury działa stały moment.Następnie trzeba przewiercić otwór przelotowy wiertłem fi 4-5mm,włożyć śrubę ze stali nierdzewnej z podkładką,nałożyć drugą podkładkę płaską,dokrecić z wyczuciem nakrętkę i następną nakrętką zakontrować.Pierwszy otwór powinien być ok 10-15mm od krawędzi rury o większej fi.Następnie dokonujemy drugi identyczny otwór ale przesuniety w stosumku pierwszego o 90 st w odległosci ok 50-60mm od wyżej wspomnianej krawędzi.Powtarzamy dokładnie wszystkie czynności jak przy pierwszej śrubie.Takie połączenie gwarantuje długoterminową i bezpieczną eksploatację anteny bez obawy o uszkodzenie połączenia(poluzowanie/rozłączenie).Czego nie gwarantuje w żaden sposób połączenie przy użyciu opaski i nacinania rur.Jest to bardzo łatwe do wykonania nawet dla miernego mechanika.Tak praktykuję od wielu lat ku własnemu zadowoleniu,anteny moje wyjątkowo są narażone na szkodliwe działanie bardzo silnych wiatrów,wytrzymują je bez wiekszego problemu nawet huragan.Nie jest to kolejne odkrycie Ameryki,ta metoda pewnie jest znana od lat tylko rzadko stosowana.Jeżeli ktoś jest zainteresowany opisem i rysunkami to odsyłam do googli w temacie Kozie Rogi.