LOGGER 32 ver 3.24 - export logów
Adamie SP6EBK
Trzeba zacząć od porządkowania całego bałaganu.
Zrób kopie a najlepiej pliki ADIF dla każdego używanego znaku jaki masz, tzn. SP6EBK, SP6EBK_3, SP6EBK_6 itd. Nie używaj w nazwach znaku / - łamańca lecz dolnego podkreślenia, bo system tego nie strawi.
Jeśli masz na kilku kompach łączności z pod tego samego znaku to skopiuj ich pliki ADIF pod innymi nazwami np SP6EBK_A, SP6EBK_B, SP6EBK_3_A itd. Chodzi o to abyś później nie napisał starego logu nowym (innym) a tylko dopisał nową "zawartość".
W razie problemów z identyfikacją swojego, wówczas używanego znaku masz wgląd po podglądzie danego piku ADIF, klawisz F3.
W linii Log generated... masz znak operatora oraz w linii danej łączności jest pole OPERATOR i ono określa jaki wówczas używałeś znak.
Jeśli np po dacie jednak stwierdzisz, że zapis jest znaku jest błędny to zmień nazwę pliku ADIF na prawidłową. Np w polu OPERATOR jest SP6EBK a wiesz, że powinno być SP6EBK_6 można dowolnym edytorem zaznaczyć wszystko i zamienić wszystkie słowa SP6EBK na SP6EBK_6.
To jest pierwszy i najbardziej pracochłonny etap.
Jeśli będziesz już miał porobione pliki ADIF ze wszystkich logów to pozostaje już tylko import do logu głównego.
Nie wiem jak było w poprzednich wersjach bo ja mam 3.29.1 i w helpie wszystko pisze co i jak. Jest tam wspomniane, że w werjach wcześniejszych było to ciut inaczej.
Czytaj Help. Główne okno logu / Zmiana logu/ Zmiana operatora. Wszystko pisze.
W razie czego Marek SP7DQR sądzę, że pomoże.
Zapomniałem.
Utwóź na jakimś kompie folder np LOGI i do niego kopiuj poszczególne ADIFy.
Tyle mogę pomóc korespondencyjnie.


  PRZEJDŹ NA FORUM