Regulacja prędkości nadawania.
Projektuję czołówkę i sterowanie do nowego radia. W amatorskich urządzeniach prędkość nadawania reguluje się najczęściej potencjometrem - mnie jest szkoda miejsca na czołówce na gałkę, szkoda mi również nogi mikrokontrolera, mam za to klawiaturę i wyświetlacz gdzie dość szybko mogę ustawić konkretną prędkość. Przy okazji ustawioną prędkość mogę stale wyświetlać gdy włączony jest tryb CW. Pytanko: Jak to jest robione w fabrycznych maszynkach - bo nie mam z nimi za bardzo styczności.

Pomysł mam taki:

Przy wciśniętym którymś klawiszu na klawiaturze, nadając kluczem kropki zwiększam płynnie prędkość, nadając kreski zmniejszam - z w monitorze słyszę wtedy znak V, TRX ustawiony na odbiór, a na wyświetlaczu zmieniają się cyferki WPM.

Wariant inny:

Nie zmieniam WPM płynnie kluczem, ale jednym klawiszem klawiatury naciskając kolejno przeskakuję pomiędzy np. trzema zdefiniowanymi wcześniej prędkościami. Tak jest szybciej - nic nie słychać w monitorze, ale prędkość widzę na na wyświetlaczu.

Jeszcze jeden:
Kilkakrotnie naciskając klawiszem MENU wchodzę w KEY SPEED i łopatkami (kursorami) przełączam skokowo.