Degen DE1103 - KF-y ucichły
    sp8jz pisze:

Usterka, którą opisujesz wskazuje na uszkodzenie filtru ceramicznego p.cz. Zdarza się, że gdy filtr przywiera do masy opada napięcie referencyjne wejścia wzmacniacza p.cz. "OFF-SET" w.cz. wskutek czego układ scalony "głupieje", s-metr idzie do góry, a układ ARW zatyka się. To by tłumaczyło, że s-metr opada do zera, a radio raz działa, raz nie. UKF ma oddzielny tor odbiorczy z klasyczną przemianą 10,7MHz i odzielnym dla FM-u filtrem E10,7M o szerokości 230kHz.

SQ2RBW pisze:

sygnał zostaje w którymś momencie przerwany i nie dochodzi do kolejnego stopnia
    Nie prawda.

W Twoim przyp. brak odbioru to definitywnie zatkany układ automatycznej regulacji wzmocnienia ARW (AGC) > zbyt wysokie napięcie i zmniejszona czułość radia. Lokalizacja: IC2 (TA2057N) > p.7 AGC > C206

Trzeba filtr wylutować, podłączyć megaomomierz pomiędzy out-GND jeśli pokaże cokolwiek = uszkodzenie

ps. zauważ, że na str. Link można znaleźć mod'sa Changing the AGC time constant:
    Remove capacitor C206 10µF from the PCB and replace it with the 1µF

pozdr, Marcin, sp8jz

ślicznie podziękował za liczne wskazówki, pewnie innym się to też przada --> każda informacja jest cenna na FORUM wesoły

oczko