Polski procesor Warszawa
    sq6rgk pisze:

    Nie święci garnki lepią... wesoły
    Zaprojektowanie procesora nie jest szalenie trudną rzeczą, bardziej skomplikowane jest zaprojektowanie szybkiego i optymalnego pod kątem kosztów. Przy współcześnie dostępnych narzędziach do modelowania układów w języku VHDL i szybkich komputerach (trzymanych np. w piwnicy oczko ) można pokusić się o "napisanie" takiego projektu. Jeżeli zerkniecie w ofertę takich firm jak Xilinx czy Altera, to znajdziecie tam bardzo zaawansowane technicznie procesory (opisane w VHDLu, np. 32-bitowe DSP), które można zaszyć w strukturę programowalną (duże FPGA). W sprzedaży są struktury, które mogą pomieścić kilka rdzeni w jednej kostce.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/FPGA
    Co innego zaprojektować taki układ jako ASIC i rozpocząć produkcję seryjną.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/ASIC
    To już wyższa szkoła jazdy.
    Pamiętam, że kilka lat temu, bodajże firma NEC, oferowała niskoseryjną produkcję scalaków w technologi CMOS. Można było sobie zamówić jeden wafel a oni go cięli, bondowali i pakowali w dowolną obudowę. Jeżeli dobrze pamiętam, to ceny zaczynały się od 10 tys. USD.
    Życzę chłopakom od "Warszawy" sukcesu, niech im się uda, ale szampana proponuję otwierać jak sprzedadzą dziesięciotysięczny egzemplarz - wyprodukowany seryjnie.
    Takie czasy... Nie sztuka zrobić... Sztuka zrobić, sprzedać i ZAROBIĆ pan zielony

    Łukasz
    SQ6RGK

Witam Kolege no to widze ze zrobienie takiego scalaka czy cos podobnego do tego to zaden problem w mysleniu kolegi Zycze aby kolega tez strzelił pomysłem i cos skonstruował czym wiecej pomysłów to fajniej jest potem w czym wybierac Zycze powodzenia
Majac troche pojecia o tym to wiem ze to nie takie proste nawet w warunkach laboratoryjnych a gdzie co kto wykonał to tylko takim ludzia czesc i chwała
VY73aniołek


  PRZEJDŹ NA FORUM