Zawody Dzień Dziecka 2026
X edycja
Komunikat Rady Pedagogicznej Zawodów Dzień Dziecka 2026

W piątek nastąpiło zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali świadectwa szkolne. Natomiast juniorzy startujący w zawodach otrzymają świadectwa udziału w zawodach Dzień Dziecka. Oczywiście wszystkie będą z biało-czerwonym paskiem.
Nasza Rada Pedagogiczna ma przyjemność ogłosić oficjalne wyniki współzawodnictwa w X edycji Zawodów Dzień Dziecka 2024.

Zwycięzcą Zawodów Dzień Dziecka 2026 został Olaf SP9OFF

Ten prestiżowy tytuł Olaf zdobył drugi raz z rzędu!
Kolejne miejsca na podium:
- w kategorii A zajęli UR5W, SO5WBL, SO5MAN
- w kategorii B – Junior z asystą najlepszym okazał się zespół pracujący ze stacji klubowej SP6FAN.
Pełna lista wyników jest zamieszczona na stronie https://dd.reaktywacja.org.pl/wyniki/wyniki-2026/
Wszystkim juniorom gratulujemy osiągniętych wyników a także przekażemy nagrody i upominki.
Regulaminowe wyróżnienia otrzymają zawodnicy z kategorii A - Junior indywidualny:
- Statuetka Zwycięzcy Zawodów 2026 dla Olafa SP9OFF
– Grawerton za II miejsce w kat. A dla Kseni UR5W
- Grawerton za III miejsce w kat. A dla Wojtka SO5WBL
- Grawerton za I miejsce w kat. B dla klubu SP6FAN
Wszyscy juniorzy startujący w kat. A, B i C otrzymają Świadectwa Szkolne Operatora z biało czerwonym paskiem.
Do świadectw będą dołączone upominki ufundowane przez sponsorów. Wysyłka na adresy domowe nastąpi pod koniec wakacji .
Głównym fundatorem nagród jest Polski Związek Krótkofalowców a zawody są finansowane ze środków pochodzących z 1,5% OPP przekazywanego na rzecz PZK.
Cieszy nas, że zgłosili się hojni sponsorzy nagród.
Zwycięzca Zawodów Olaf SP9OFF otrzyma nagrodę główną - tranceiver Yaesu FTM 510 D - ufundowaną przez Krzysztofa SQ9LGF.
Za zdobycie II miejsca w kategorii A – Junior Ksenia UR5W otrzyma SDR transceiver model RS-918 ufundowany przez organizatorów
Za zdobycie III miejsce w kategorii A - Junior Wojtek SO5WBL otrzyma transceiver Yaesu FT-4XE ufundowanym przez Piotra SO5U oraz antenę antenę Diamond X-50 ufundowaną przez Daniela SQ5CQ.
Za zdobycie I miejsca w kat, B - Junior z asystą Bartosz w klubie SP6FAN otrzyma stację lutowniczą.
Ponadto Oddział Terenowy OT-37 PZK przygotował grawertony dla zawodników zajmujących miejsca na podium II i III miejsce w kat. A oraz I miejsce w kat. B.
Finansowe wsparcie na organizację zawodów przekazał Piotr SP8MRD.
W tegorocznej edycji pamiętaliśmy również o seniorach biorących udział w zawodach, bo dzięki nim zawody miały moc i dały juniorom możliwość poczucia atmosfery prawdziwego contestu.
Nagrodę za najlepszy wynik w łącznościach seniora z juniorami indywidualnymi i juniorami ze stacji klubowych zdobył Dominik SP3KRE. Jest to antena Yagi duo-bander AK207M-14 2m/70cm, którą ufundował Andrzej SP8BRQ (model https://gb312.pl/ak207m-14-dual-band-197m-boom/).
Bardzo dziękujemy sponsorom za szczodrość i przychylność do idei zawodów.
Dziękujemy wszystkim za mile spędzone 2 lekcje po południu w Dzień Dziecka.

Do usłyszenia na pasmach i spotkania w kolejnej edycji zawodów.

Udanych wakacji, Hej!

73,
de Rada Pedagogiczna Zawodów Dzień Dziecka – organizatorzy:
Kacper SO5KR, Tomek PA3TA/SP5PY, Bogdan SP5WA, Paweł SQ5STS

e-mail: zawodydd@gmail.com
https://dd.reaktywacja.org.pl/
https://www.sp5prf.pl/


  PRZEJDŹ NA FORUM