| zaprogramowanie radia philips fm1100 vtm12 70cm |
T_C_E pisze: sq3llh pisze: A nie lepiej poszukać kabla do programowania i programu ? Jedno i drugie zupełnie niedostępne ale jak znajdziesz i nie będzie kosztowało tyle co nowe radio fabryczne to daj linka sq3llh pisze: Programowanie samej kości i grzebaniew hex nie jest dobrym pomysłem Dlaczego niby? To jest 10 minut roboty Ależ oczywiście że dostępne, trzeba tylko chcieć poszukać i chcieć znaleźć. Do tego modelu jest. Zarówno schemat programatora, gotowe rozwiązania i program pod dos. Dlaczego nie jest bezpieczne. To dokonaj zmian. Sprawdź sumy kontrone i zobacz czy będzie działać. Bo sama zmiana kilku parametrów w hexie to może nie być wszystko. Ja nie mam zamiaru tracić czas na szukanie za kogos bo ktoś nie umie lub mu się nie chce. Sam potrzbuje ,szukam tracę czasami i miesiąc na poszukiwania, wiem ile na to trzeba czasu . Pewne rzeczy do starych radii idzie znaleźć ot tak. Na inne trzeba siedzieć i siedzieć i siedzieć. Naprostrze w nich są same programatory . Często oparte na rs232 ttl etc.to nie motorola gdzie miała swoje rozwiązania by utrudnić grzebalstwo. Tylko ze tak. Dla starych sprzętów, trzeba mieć czesto drugi dużo słabszy sprzęt. Siedzieć szukać programów, testować lutować, szukać, testować litości. Do tej chwili spotkałem się tylko z jednym radiem do którego faktycznie nie można wiele znaleźć. A jest nim emperor 9410i jest to radio teunkigowe 70cm .I tu nie ma wiele. Ani w kwestii programowania ani programatorów. Do twmtycznego philipsa można znaleźć. |