End fed 80-10m zakłócenia RFI podczas nadawania
Radio Icom 7300
    SP9TKW pisze:



    Uziemienie shaka jest do jednego punktu (gwiazda) i grubym (fi 8mm) kablem do wkopanego 2mtr pręta. To uziemienie nie jest połączone z uziemieniem instalacji elektrycznej.

    Mam nadzieję że to Ci pomoże w rozwiąaniu problemu.

    Marek


Co do uziemienia u mnie... mam zabite 4 szpilki dł 3m na odcinku 12m. Wszystko połączone jednolitym odgromowym drutem Alu 8mm który idzie na poddasze. Przechodzi w linkę CU 25mm2 i idzie do GSU. I z tamtego punktu sa uziemione maszty, odgromniki na fiderach po których uziemienie schodzi do radia.
Co prawda ICOM daje jakiś filtr w metalowej obudowie z przewodem opisanym jako GND który mam podpięty do radia - chociaż filtr zasilany jest +/- 13,8V

Cała instalacja uziemiająca anten nie jest spięta z domową instalacją ochronną.
Więc ten temat myślę że jest ogarnięty poprawnie.

_____________________________________________________________________
Aktualizacja danych bardzo szczęśliwy

Zapadła decyzja o zmianie anteny. Chcę zmienić coś najmniejszym kosztem. Padło na FD4. Myślę że na dniach dam znać jak będzie pracowała.


  PRZEJDŹ NA FORUM