Lekcja krótkofalarstwa
Piotrze myślę, że nic tak nie doda impulsu i zachęty do krótkofalarstwa, jak przykład rówieśników. Można pomyśleć o zgraniu w czasie zajęć dla dzieci i młodzieży prowadzonych w różnych miejscach, przez różne kluby. Gdyby jeszcze uczestniczyli w tym nastoletni koledzy, potrafiący pokazać, że nie ma granicy wieku dla osiągnięcia całkiem niebagatelnych sukcesów...

Przykładem niech będą zajęcia z astronomii, prowadzone u nas w ramach programu ARISS przez ucznia ZST w Ostrowie http://sp3pow.pl/articles.php?article_id=44

Klub SP3POW kolejną lekcję krótkofalarstwa zaplanował na 28 stycznia. Będą to podobne zajęcia jak powyżej tyle, że prowadzone tym razem w gimnazjum. W następnych dwóch miesiącach odbędą się lekcje w Uniwersytecie Dziecięcym i w ZST, oraz kolejno jeszcze raz w każdej szkole.

Jak bardzo warto zająć się maluchami, świadczy to co działo się później w Szkole Podstawowej w Lamkach. Podobno dzieciaki zamiast zwracać się do siebie normalnie, ponadawały sobie znaki i non stop wołały robiąc "wywołanie ogólne" pan zielony Pytania kiedy przyjedziemy do nich ponownie, były na porządku dziennych. Słuchając tego co przekazywali nam nauczyciele, rośnie serce i naprawdę chce się coś robić.