Uwaga będą nadawać z kosmosu :)
Pytania:

1. Krzysztof (29): Is it true that various places on the station can sometimes host unwanted colonies of bacteria and mold? Are they a subject of research? OVER

2. Maciej (24): Is there currently an experiment on the station that involves growing protein crystals and if yes, are they different from the ones grown on Earth? OVER

3. Krystian (31): Are you doing an experiment on the station that involves the facility studies of fermentation processes in space? OVER

4. Wiktoria (19): Does your stay on board the International Space Station cause problems within your circulatory system? OVER

5. Grazyna (14): Can astronauts grow their own vegetables on the ISS for eating? Have you done it? OVER

6. Leonard (14): What possibilities does the lack of gravity grant? OVER

7. Kacper (11): How does it feel to be flying in microgravity? OVER

8. Jozef (6): What were the different steps of assembling the ISS? OVER

9. Monika (13): Do astronauts get earaches when being launched into space as I do when I'm flying on a plane? OVER

10. Michal (11): Did you dream to be an astronaut when you were a child? OVER

11. Patryk (14): How do you feel when spaceship engines are starting? OVER

12. Marta (15): How are you prepared for potential dangers on board the ISS? OVER

13. Aleksander (14): Is it possible to see the Great Wall of China from the ISS? What else is well visible from Low Earth Orbit? OVER

14. Marcel (24): Are NASA astronauts involved in designing new private spacecrafts like SpaceX? OVER

15. Jacek (26): Do you celebrate national holidays on the Station, and if yes, how? OVER

16. Marcin (21): Looking at the Earth, how would you express your personal message to the inhabitants of this pale blue dot? OVER

17. Kinga (15): Do you prefer to be on Earth or in space? OVER

18. Maciej (22): I'm a student in the Polish Air Force Academy and I'd like to know what would be the best way to become a space-conqueror in the future? OVER

19. Beata (36): Can you see northern lights from the ISS? OVER

20. Dariusz (48): If you had two wishes as to how to make life and work on the ISS even more enjoyable and comfortable, what would they be? OVER

1. Krzysztof, (29): Czy to prawda, że w różnych miejscach stacji kosmicznej mogą tworzyć się niepożądane kolonie bakterii oraz grzybów? Czy są one przedmiotem badań NASA?
2. Maciej, (24): Czy obecnie na pokładzie ISS przeprowadza się eksperymenty związane ze wzrostem kryształów białkowych i jeśli tak, to czy różnią się one znacząco od kryształów wyhodowanych na Ziemi?
3. Krystian, (31): Czy zajmujecie się na stacji przeprowadzeniem eksperymentu mającego na celu zbadanie możliwości przeprowadzenia procesów fermentacji [alkoholowej] w warunkach mikrograwitacji?
4. Wiktoria, (19): Czy pobyt na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej może wywoływać problemy z układem krążenia członków załogi?
5. Grażyna, (14): Czy astronauci mogą hodować na Stacji Kosmicznej swoją żywność? Czy takie postępowanie jest praktykowane?
6. Leonard, (14): Jakie możliwości daje brak grawitacji?
7. Kacper, (11): Jakie to uczucie przebywać w stanie nieważkości?
8. Józef, (6): Jakie były kolejne etapy budowy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej?
9. Monika, (13): Czy podczas lotu kosmicznego astronautom towarzyszy taki sam ból uszu jaki ja odczuwam w trakcie lotu samolotem?
10. Michał, (11): Czy będąc dzieckiem marzyłeś o zostaniu astronautą?
11. Patryk, (14): Co czujesz, kiedy silniki silniki rakietowe statku kosmicznego rozpoczynają pracę?
12. Marta, (15): W jaki sposób jesteście przygotowywani na wypadek wystąpienia zagrożeń na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej?
13. Aleksander, (14): Czy z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej widać Chiński Mur? Co jeszcze jest widoczne z niskiej orbity okołoziemskiej?
14. Marcel, (24): Czy astronauci są zaangażowani w opracowywanie nowych, prywatnych pojazdów kosmicznych dla firm takich jak SpaceX?
15. Jacek, (26): Czy na pokładzie Stacji obchodzone są święta narodowe i jeśli tak to jakie?
16. Marcin, (21): Spoglądając w dół na Ziemię, jakie słowa skierowałbyś w swojej osobistej wiadomości do mieszkańców żyjących na tej bladej, niebieskiej kulce?
17. Kinga, (15): Czy wolisz przebywać na Ziemi czy w Kosmosie?
18. Maciej, (22): Jestem studentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych i chciałbym dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sposób na zostanie przyszłym zdobywcą kosmosu?
19. Beata, (36): Czy z pokładu ISS jesteście w stanie zaobserwować zorze polarne?
20. Dariusz, (48): Gdybyście dysponowali dwoma życzeniami czyniącymi życie na stacji wygodniejszym i łatwiejszym, to jakie by one były?