led zamiast zarówki
Witam kolegów przy długi temat nic tak na prawdę nie wniósł. Spokojnie zamontuj diody z rezystorem 1k lub kup sobie gotowe.Taka mała sztuczka jeśli ci przepalają się żaróweczki w liczniku nie kupuj 18 volt-owych kup sobie 24 v o większej mocy. Szkoda że nie podałeś jakie masz auto to by mi trochę wyjaśniło "to przepalanie". Co do pozostałych porad najczęstsza przyczyną przepalania się żaróweczek jest: alternator ,układ zapłonowy ( w dieslach też wysterowanie wtrysków)a czasem zasilacze impulsowe w modułach elektroniki przerabiałem to w Mercu. Wymiana żarówek na inne w oświetleniu pojazdu jest głupotą która potrafi przysporzyć sporo pracy.W pewnym pojeździe rocznik 2006 facet wymienił żarówki na diody z rezystorem obciążającym bo mu "body" zgłaszał błędy (po co i tak musiał dać rezystor który zamienił energie na ciepło),Po jakimś czasie elektronika wykryła jednak że żarówka postojowa jest uszkodzona . Komp zadziałał zgodnie z procedura włączył słabym światłem żarówkę kierunku (jest to normalna procedura auta) kierunki oczywiście działały normalnie z tym że lewy przód się jarzył. No i się zaczęło do elektryk bo komp się zepsuł kupili nowy po tygodniu powtórka . Po dłuższych medytacjach uznali ze jest przebicie na kablach spruli wiązkę guzik to dało. Usuniecie tej niby naprawy trwało prawie 6 godzin a potem żarówki właściwe 5 min .
Jaki morał jak nie wiesz co robisz daj spokój nie wymyślać, w starszych autach z niższej pułki dłub se do woli ale w lepszych lub nowszych nie dłubać bo potem sporo kosztuje.
Szczęśliwego nowego roku dla wszystkich kolegów Vy 73 Mietek SP1NV