SP3HSZ pisze:
Resztę tego połączenia masz w szafie i normalny wtyk nie będzie pasował bo brakuje gwintu.Kup i zamontuj gniazdo 7/16 które są dostępne bez problemu i pasują na rozstaw śrub.
Dzięki za info ze gniazdo 7/16 pasuje na rozstaw śrub.
Mało to chyba prawdopodobne że stworzyli nowy typ złącza, specjalnie do wzmacniacza od R-140, które nigdzie indziej nie występuje. Dlatego szukam kogoś kto zna nazwę tego wtyku. Jest długa tradycja "planowej nie kompatybilności" na wschodzie. Od rozstawu kół pociągów przez kalibry artylerii aż do wtyków RF.
Niestety wszystkie znane mi listy mają jako największe złącze "typ 2" które jest troszkę za małe.
Z ciekawostek, powiem jeszcze, że trafił mi się egzemplarz, zasilacza VU-50 (od r-140),ktory przedł jakąś modernizację w Polskim wojsku i schemat w niektórych miejscach znacznie się różni od oryginału.
Konkretnie, zamiast lampy Li1 jest dodany mosdół na układach scalonych CEMI. Zrobiłem dość dużo zdjęć podświetlonych od dołu tak że widać połączenia między układami. Jak ktoś jest zainteresowany na rysowaniem schematu tego modułu to mogę wysłać. Wydaje się że jest to tylko zwykły licznik binarny sterujący jednym tranzystorem mocy, ale ma dużo więcej wyprowadzęń niż to co jest do tak ograniczonej funkcji potrzebne. Zdjęcie ponizej:

Licznik liczy do 6 minut i potem załącza P2 i podaje - 27V na pin 25 zasilacza NN. Można też skrócić oczekiwanie do 2 min przyciskiem.
Jeszcze jedno, czy ktoś słyszał żeby nowsze egzemplarze R-140M działały z napięcia 3x240 zamiast 3x220? (mówię o napięciu międzyfazowym nie mylić z 3x415 które mamy w gniazdku). Bo po zasileniu 3x220 napięcie HV jest proporcjonalnie za małe (tak że 240 wydaje się być właściwe). |