Akademicki Klub Krótkofalarski reaktywowany
SP3PGX
Na Uniwersytecie Zielonogórskim zostanie w środę reaktywowany Akademicki Klub Krótkofalarski. To będzie symboliczne otwarcie, bo klub w latach 70. XX wieku działał w ramach Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze. Dwóch jego pracowników posiada licencję na nadawanie: dr inż. Jacek Kaniewski - SQ3GTB, dr inż. Sławomir Piontek - SQ3PJR, trzecią osobą został mgr inż. Grzegorz Mielcarek - SP3RNH. Klub mieści się w jednym z pomieszczeń w kampusie.
... http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111220/POWIAT16/315559745

Najnowszym osiągnięciem Akademickiego Klubu Krótkofalowców z Zielonej Góry jest uruchomienie odbiornika internetowego (websdr - Software Defined Radio) z anteną krótkofalową pracującą w pasmach 160m, 80m, 40m, i 30m. To pierwsza antena w Polsce dostępna poprzez internet. Wystarczy zalogować się na stronie
websdr.sp3pgx.uz.zgora.pl:8901
Klub i koło naukowe zamierzają propagować krótkofalarstwo wśród studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Gratulacje!