UV-3R problem.
pouczenie nikomu nie zaszkodzi, przecież kulturalnie dostał odpowiedź a dodatkowo informacje, które też są istotne.
Nieznajomość prawa szkodzi. To że sprzedawca nie informuje, że nie wolno tym nadawać wcale nie usprawiedliwia.
Pamiętaj że wouxun daje ok. 1,5W a nie 1W na zmniejszonej mocy.
Lepsze PMRki często dają 1W na antenę ale konstrukcja anteny ogranicza moc wypromieniowywaną. Baofeng ma 2W więc teoretycznie powinien mieć dwa razy większy zasięg. Dużej różnicy nie ma więc jeżeli będą się trzymać pasma PMR to jeszcze jakoś ujdzie problem w tym że dla niektórych nie ma różnicy czy to 446 czy 462 MHz, a nawet na niektórych forach jest popularne hasło: FRS/GMRS.
CB zawsze można po prostu przyczepić na jakiś szelkach, jak wojsko to wojsko a nie panienki narzekające że za ciężkie.