Rozporządzenie MC w sprawie pozwoleń
do nowej ustawy PKE
    SP5ORS pisze:

      HF1D pisze:



      Zwyczajowe trzymanie się, jeżeli ktoś chce proszę bardzo.

      A gdzie masz napisane, że w ciągu 25 lat nie możesz zmienić znaku?

      Czy urzędnicy UKE nie chcą? Tak zupełnie szczerze średnio kogoś obchodzi co się komu chce lub nie.
      Pozwolenie radiowe jest decyzją administracyjną i podlega takim samym regulacjo jakie KPA nakłada na inne decyzje.
      Słowem możesz wystąpić o uchylenie decyzji o pozwoleniu radiowym, a następnie złożyć wniosek o wydanie nowej.
      I jeżeli składasz papiery zgodnie z przepisami, uiściłeś opłatę to w ciągu 30 dni masz dostać pozwolenie.



    Cytat z uzasadnienia do nowej ustawy:
    Art. 140
    Przepis wskazuje obligatoryjne i fakultatywne elementy pozwolenia, analogicznie jak miało to miejsce w ustawie Pt.
    Wśród elementów obligatoryjnych znajdują się dane podmiotu uprawnionego, dane urządzenia radiowego, warunki wykorzystywania częstotliwości, warunki używania urządzenia, okres ważności oraz termin rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości.
    Pozwolenie może zawierać przydział sygnałów identyfikacyjnych lub znaków wywoławczych, Znaki wywoławcze nie podlegają zmianie w okresie obowiązywania pozwolenia. Proponowana regulacja, chociaż w swoim brzmieniu, dotyczy wszystkich pozwoleń, to ukierunkowana jest na pozwolenia amatorskie, gdzie praktyka czasowej zmiany znaku jest rozpowszechniona, a znaki wywoławcze zmieniane są nawet kilkadziesiąt razy, w trakcie ważności pozwolenia radiowego. Zgodnie z art. 19.4 Regulaminu Radiokomunikacyjnego ITU, zwanego dalej „RR ITU”, wszystkie transmisje w służbie amatorskiej muszą zawierać sygnały identyfikacyjne, zgodnie z art. 19.16 RR ITU, jednym z rodzajów sygnału identyfikacyjnego jest znak wywoławczy, a zgodnie z art. 25.9 RR ITU, stacja amatorska musi w czasie transmisji, w krótkich odstępach czasu, nadawać swój znak wywoławczy. Należy podkreślić, że stację amatorską identyfikuje się za pomocą znaku wywoławczego.
    Znak wywoławczy (lub numer MMSI w służbie morskiej), ze względu na swoją unikalność, jest jedynym rodzajem sygnału identyfikacyjnego, który w jednoznaczny i nie budzący wątpliwości sposób identyfikuje stację radiową w całym okresie jej wykorzystywania, zgodnie z wydanym pozwoleniem radiowym. W żadnej innej służbie radiokomunikacyjnej, oprócz amatorskiej, użytkownicy pozwoleń nie wnioskują o zmianę znaków wywoławczych.
    Zmiana znaku wywoławczego, w trakcie ważności pozwolenia radiowego stoi w ocenie projektodawcy w sprzeczności z powyższymi zasadami identyfikacji stacji i transmisji radiowej, prowadzonej z jej wykorzystaniem.


    I jeszcze Art. 142:
    4. Prezes UKE wydaje pozwolenia na okres nieprzekraczający 10 lat, a dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej –
    na okres nieprzekraczający 25 lat.


I co z tego wynika?


  PRZEJDŹ NA FORUM