Rozporządzenie MC w sprawie pozwoleń
do nowej ustawy PKE
Tak, zgadza się. Nadstawiają swoje 4 litery, bo co mają robić ?

Niemniej, bardzo boli fakt, że cała dzieciarnia poniżej 12 roku życia została bezpowrotnie wyrzucona za burtę.
Nie ma prawa do obsługi urządzeń z opcją nadawania, bo uprawnienia do tego może uzyskać dopiero od 12 roku życia.
Podkreślam - OBSŁUGI, czyli każdej czynności, którą można wpisać do instrukcji obsługi urządzenia !!!
Włączenie radiostacji klubowej, kręcenie gałą, zmiana w menu, odbiór, nadawanie,... każda czynność.
Nie wolno i tyle. I nie ma opcji, że pod nadzorem. Każda osoba obsługująca musi mieć uprawnienia. Każda bez wyjątku.

Komentując powyższe, w kontekście pozyskiwania dzieciaków do hobby przez wiodące organizacje w środowisku... cytat :
"Nie ma w słowniku kulturalnych ludzi słów, które by mogły wystarczająco obelżywie określić pańskie postępowanie."