Uszkodzony Yaesu FT-747
Tak to opisałeś ze mocno trzeba sie nagłowić by zakumać o co Ci chodzi. Radio w kraju warte 1000zł i to nikt sie nie kwapi do zapłacenia takiej kwoty za 747. Nie wiem ile dałeś ale ostatnie aukcje w UK to 150 i 190 funtów więc prawie 1000 zł. Zadałeś pytanie o pomoc czyli za ew. naprawę musisz pewnie zapłacić. Wszelkie naprawy podniosą Ci cenę radia, więc moja rada jest taka.
Zanim zaczniesz jakiekolwiek grzebanie.
Jeśli kupiłeś radio opisane jako dobre to proszę przejdz do Resolution Centre potem odchacz drugą opcję "I received an item that does not match the seller's description." i uzupełnij do końca tak jak Cie poprowadzi strone Ebay i niech sie sprzedający pogłowi co z tym zrobić.
Skoro zgodził sie na wysyłkę poza UK to miał tak zapakować by nic sie w transporcie nie stało, kurier paczkami w kosza nie gra. Jeśli płaciłeś przez PayPal jesteś chroniony do 500 funtów.
Nie zawsze wchodzi w grę zwrot , czasami sprzedający refunduje nieco ew koszty naprawy dla "miłej zgody"
Oczywiście wcześniej napisz emaila do sprzedawcy opisz problem i powiedz ze ten stan jest nie do przyjęcia ale jeśli zechce zrefundować koszty naprawy w kwocie ????? to zgodzisz sie na przyjęcie radia jako uszkodzonego i wystawisz mu pozytywną opinię.
Ponad 1500 pozytywów to jest na 100% handlarz.