Ciężkie życie PZK
wszystko o PZK, dobrze i źle
Dobrze by zrobiło sprawie gdyby ktoś się przyznał do OPOR-u. Powiedział np. "SP5UHW nie jest sam. Ja ... z ramienia mojej organizacji radioamatorskiej ... działam twórczo w strukturach OPOR razem z SP5UHW, bywamy tu i tam, czasem korzystamy z serwisu kawowego, czasem lobbujemy ... z korzyścią, lub szkodą dla środowiska radioamatorskiego".

Na nic mędrkowanie Czterech na PKI, którzy wiedzą lepiej czym jest fundacja, jak zrzeszają się osoby prawne, a jak fizyczne etc.

Póki co FUNDACJA OPOR nadaje tym samym rozpoznawalnym, nie do pomylenia "językiem polskim" co Towarzysz Witold, cytowany wielokrotnie w archiwaliach https://ssrmanufaktura.wordpress.com/2017/09/06/sprawozdanie-merytoryczne-za-rok-2016-czesc-1/

sp9eno pisze:

............
    A wiec FUNDACJA OPOR nadaje co nastepuje:

"Fundacja OPOR
    Dwa bardzo ważne dni.
    W dniu 16 maja 2024 roku odbyło się w trybie zdalnym na platformie Microsoft Teams spotkanie pomiędzy
    Związkiem Harcerstwa Polskiego - Inspektoratem Łączności (Łączność ZHP),
    Ligą Obrony Kraju - Wydziałem Szkolenia Sportów Łączności,
    Hackerspace Kraków,
    Polskim Związkiem Krótkofalowców
    i Fundacją OPOR.
    Ważna rozmowa która miała przynieść poznanie się z nowymi władzami PZK oraz przygotować do ważnej rozmowy
    całego środowiska z przedstawicielami administracji publicznej centralnej.
    W dniu 17 maja 2024 roku w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli środowiska radioamatorskiego ( OPOR, Hackerspace, PZK )
    z Wiceprezesem Rady Ministrów Ministrem Cyfryzacji Pełnomocnikiem Rządu ds. Cyberbezpieczeńswa
    Panem dr Krzysztofem Gawkowski.

Spotkanie trwało godzinę dwadzieścia minut. Na którym Wicepremier przekazał kierownictwu Departamentu Telekomunikacji
    ministerstwa przygotowanie w trybie roboczym poprawek do ustawy oraz pracę ze środowiskiem nad przepisami wykonawczymi.
    Również potwierdzone zostało przez wicepremiera poparcie przez rzad wypracowanych wspólnie poprawek
    które zgłoszone zostaną w trybie prac sejmowych jako poselskie.
    To pierwsze tego typu spotkanie do którego doszło dzięki współpracy OPOR i otoczenia Pana Wicepremiera.
    Teraz czeka nas intensywna praca aby tej szansy którą mamy nie zmarnować."