Jak zwiększać prędkość
Pytanie o metodykę nauki szybkiej telegrafii
Ja do MON wszedłem już wyszkolony wesoły nauczyłem się telegrafii mając 15 lat na kursie w klubie LOK. Dla tego potem jako młodzik jeździłem na zawody... stare dzieje, ale rzeczywiście uczył nas stary żołnierz i stąd ta szkoła... Byłem za młody żeby brać to wszystko poważnie, może dla tego przyszło mi bardzo łatwo przyswoić sobie telegrafię a potem już poszło. Słuchanie łączności na pasmach i leniwe odbieranie na słuch (bo nie chciało mi się pisać bardzo szczęśliwy ) pozwoliło na w miarę swobodne posługiwanie się emisją CW. Potwierdzam też co powiedział jeden z moich przedmówców, telegrafia to melodia. Ja na przykład męczę się kiedy muszę odbierać korespondenta nadającego zbyt wolno i nierytmicznie. O wiele łatwiej czyta się szybki melodyjny przekaz CW. wesoły Powodzenia wszystkim życzę bo CW to cudowna mowa radiowców i sposób komunikowania się który jest naszą wizytówką.