Nowe regulacje prawne od 15 lutego br.
Standardy Ochrony Małoletnich

Z artykułu:

so9w pisze:

W stanie prawnym, obowiązującym od 15 lutego 2024 roku, pracodawcy (a także inni organizatorzy) prowadzący działalność wiążącą się z kontaktami pracowników z dziećmi, przed nawiązaniem stosunku pracy (lub dopuszczeniem danej osoby do takiej działalności) mają obowiązek zweryfikować daną osobę w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Większość klubów i jakaś część OT nie ma osobowości prawnej i jest po prostu częścią PZK. Mam wrażenie, że to PZK powinno pochylić się nad tematem i zastanowić się czy ich to dotyczy i jak to zaimplementować w ramach istniejących struktur.

Jeśli dotyczy, to temat wydaje się trudny, bo należałoby usystematyzować kwestie szkoleń, wyznaczyć odpowiednie osoby, zweryfikować ich niekaralność, prowadzić rejestry, etc.

Oby nie okazało się, że związek postanowi wylać dziecko z kąpielą i zakaże realizacji szkoleń.