Badanie niezawodności sprzętu krótkofalarskiego
    HekTor pisze:

>,,>,,Pomiary Automatyka Robotyka, R. 20, Nr 2/2016, 55–58, DOI: 10.14313/PAR_220/55<,,<,,

Zapoznałem się z tym gniotem. Owszem tabelka jakaś jest ale: do takich wyników powinno się podać typ, numer seryjny i producenta przyrządu pomiarowego. Powinno podać do porównania rzeczywistą temperaturę pomierzoną innym przyrządem też właściwej klasy. Błąd pomiaru szacowany na 2%. Przy takim błędzie to nawet w aptece czegoś nie kupi. Ponadto błąd się oblicza a nie szacuje. Nie widziałem temperatury przestrzeni w której odbywał się pomiar a ma ona wpływ na wyniki pomiaru.

Jeżeli tak mają być obrabiane ankiety, to lepiej wezwać dzieci z przedszkola. Lepiej to zrobią

A już zlecającym te ankiety pod rozwagę (a szczególnie przed wyborami) daję to, że to jest Związek Krótkofalowców a nie organizacja charytatywna Krótkofalarski Ośrodek Pomocy. Po za tym nowy zarząd może zrobić psikusa poprzednikom pytając o celowość takiej inwestycji.

JAK