Licznik na Arduino Uno
    djbpm pisze:

    No nie sądzę, bo inicjalizacja sprzętu w STM32 jest zupełnie inna niż w AVR. Być może biblioteki Arduino to ogarniają, nie wiem, nigdy nie używałem Arduino. Ale nie wydaje mi się, że da się napisać taką bibliotekę, która by była tak uniwersalna, żeby tak samo konfigurowała timer w STM32 jak w AVR, i udostępniała wszystkie funkcjonalności tych peryferiów. One się zupełnie różnią sposobem działania. To tak jakbyś miał jedną bibliotekę do wyświetlacza 7segmentowego i tą samą do wyświetlacza graficznego, bo przecież to wyświetlacz i to wyświetlacz. (no ale może są teraz takie cuda)
    Ja byłem zwolennikiem pisania kodu z dokumentacją do danego mikrokontrolera, a nie używania bibliotek do konfiguracji timerów. (byłem, bo od wielu lat już się tym nie zajmuję)


Przecież dana biblioteka nie musi obsługiwać wszystkich możliwych scenariuszy użycia peryferiów. Wystarczy, że jest ustalone co ma robić (liczyć impulsy czy wywoływać przerwanie co jakąś jednostkę czasu) i po prostu zaimplementować to na obu (a nawet więcej niż dwóch) procesorach. Czy taka biblioteka istnieje? Nie wiem. Natomiast nie widzę przeciwwskazań. Istnieją takie wielo-platformowe biblioteki do wielu peryferiów.

Co do "Ja byłem zwolennikiem pisania kodu z dokumentacją do danego mikrokontrolera, a nie używania bibliotek do konfiguracji timerów." - no cóż, można za każdym razem odkrywać koło na nowo, albo użyć tego, co napisał ktoś inny. Ja wolę skupić się na logice, a to, co można oddelegować do już napisanego kodu, oddelegować.


  PRZEJDŹ NA FORUM