Lekcja krótkofalarstwa
Trudno powiedzieć jakie będą warunki przed południem... Nie podaję QRG, bo nie mam pojęcia co będzie na pasmach i jakie QRMy pojawią się w tej konkretnej lokalizacji. Mam nadzieję, że wywołanie spod znaku SP3POW mimo wszystko zostanie wyłowione. Nie określę też konkretnych godzin rozpoczęcia poszczególnych etapów zajęć. Wszystko zależy od ilości chętnych, ich zaangażowania i tego co się będzie działo w eterze.

Dzieciaki zbierają się już po 8:00. To szkoła wiejska, więc jesteśmy uzależnieni od dowozu uczniów przez komunikację lub rodziców. Myślę, że do 9:00 zajmiemy wyjaśnianiem o co tu w tym wszystkim chodzi, potem z pół godzinki na wywołania lokalne na 2 metrach i na SR3O. Następnie posłuchamy co dzieje się na osiemdziątce i jeśli będą pracowały jakieś stacje spróbujemy się dowołać. Potem zajmiemy wolną częstotliwość i zobaczymy jak maluchy radzą sobie z własnym wywołaniem. Prawdopodobnie warunki na 3,5 nie będą już wtedy najlepsze, więc analogicznie zobaczymy co się da zrobić na 7 MHz.

Oczywiście równolegle z pracą na radiu, koledzy z klubu będą prowadzili zajęcia "teoretyczne", żeby ci co się nie dopchają do mikrofonu się nie nudzili.

W każdym razie taki scenariusz już nam się sprawdzał, więc myślę że i tym razem wypali.

Jeśli będzie taka możliwość, w galerii zdjęć na stronie klubowej, już trakcie trwania akcji pojawią się fotki ze szkoły. Album będzie dostępny pod tym adresem http://sp3pow.pl/photogallery.php?album_id=19