Znaki kontestowe z prefiksem SN -> kto ma szanse na jego utrzymanie.
    SP2LUB pisze:

Janku wiesz czemu na pasmach amatorskich nie ma Jeszcze aż takiego "gnoju" jak na CB?? Właśnie dla tego że wejść na pasma amatorskie NIE JEST AŻ TAK ŁATWO (a ci których nie stać na cierpliwość, zabawiają się anonimowo cudzym kosztem).

Musze Cię rozczarować, ten gnój istnieje, jest tylko odrobinę polukrowany. Mogę podać ci znaki operatorów z dużym stażem, pozwalających sobie na robienie "bydła" na paśmie, uskutecznianie pijackich awantur i ubliżanie innym użytkownikom pasma. Środowisko radiowe mieni się elitą, ale poza inną formą układania słów w zdania NICZYM nie różni się od tych z kanału 19. Mogłeś to zaobserwować równiez na tym forum w wątkach o PZK czy Arkuszu Dionizego.

SP2LUB pisze:

Uwierz mi że 80% licencji wydawanych w dzisiejszych czasach powinna być cofnięta równie szybko jak wydana,

A kto zasiada w komisjach egzaminacyjnych? Pretensja do młodych o własne niedopatrzenia?

SP2LUB pisze:

I to nie jest przyczyna braku szkolenia, tylko zwykłego lenistwa. Bo dzisiaj każdy chce BEZ WYSIŁKU osiągnąć wszystko, łącznie z wiedzą którą nie da się ani kupić ani przyswoić w dwa wieczory.

Wiedza, to nie wszystko. Książkowa wiedza jest dzisiaj dostępna bez kłopotu. Szkolenie, to podstawa, bo tylko ono pozwala na wychwycenie i wyeliminowanie błędów i wypuszczenie w eter po egzaminie w pełni ukształtowanego operatora.

Tomek - a jak już się okaże że młodzi szybciej kumaci i lepiej wyszkoleni np. w technice to dopiero zaczyna się jazda z podważaniem wiedzy i innymi docinkami.

Janek, każda dyskusja służy jednemu celowi: poszerzeniu wiedzy. Mojej lub adwersarza.
Nie moim problemem, ani moją winą jest to, że niektórzy odczuwają dyskomfort psychiczny w momencie, gdy należałoby przyznać drugiej stronie rację.