Zakończenie obchodów 79. rocznicy Powstania Warszawskiego
Warszawa, dnia 23 września 2023 roku

Na koniec uroczystych obchodów 79. rocznicy Powstania Warszawskiego, w ostatnich latach , Warszawski Oddział Terenowy organizuje zawody krótkofalarskie pn. „ Zawody Warszawskie – 63 dni Męstwa i Chwały „ niejako odnoszące się do kapitulacji Powstania Warszawskiego, czytając ten tytuł, znając krótką historię wydarzenia 1. sierpnia 1944 roku, trudno się z tym zgodzić:
Po pierwsze nazwa Zawody Warszawskie jest używana jeszcze w innych zawodach organizowanych przez WOT OT25 , nazwa łączona druga -63 dni Męstwa i Chwały – rozumując , odnosi się do tych co walczyli - Powstańców. W drugim miesiącu Powstania, jak wspominali moi rozmówcy – Powstańcy, była to tylko walka o przetrwanie, o własne życie. A przecież Powstanie Warszawskie miało trwać krótko i przynieść wolność Warszawie, a stało się największą tragedią znaną
z historii Polski i nic nie osiągnęło, a ofiarę tego wydarzenia złożyła ludność cywilna – około 200 tys. zabitych
i miasto Warszawa - okradzione, zburzone, a ludność Warszawy wypędzona do obozów hitlerowskich, robót przymusowych …

PYTAM SIĘ - dlaczego zawody nie składają hołdu Ludności Cywilnej Warszawy, która poniosła największą ofiarę.

Zawody Warszawskie – 63 dni Męstwa i Chwały do skasowania .

Już pisałem, że zawody krótkofalarskie powinny być rozpoznawalne po ich nazwie, czytając tylko tytuł zawodów ,
wtedy wiemy, jakie to zawody i czy wezmę w nich udział. Namnożyło się tych zawodów krótkofalarskich związanych
z wydarzeniami 1. sierpnia 1944 roku, ale w tytułach nie ma tu głównej nazwy wydarzenia z którym są związane
- krew i walka 1. sierpnia
- Robinsonowie Warszawscy
- Zawody Małego Powstańca
- Zawody Warszawskie – 63 Dni i Męstwa i Chwały

Tematy zawodów Powstania Warszawskiego już opisałem poszczególne wynaturzenia rzeczywistości w Internecie i w pismach, do Lok-u, PZK i innych. Przecież te zawody organizowane przez LOK i WOT OT 25 piszą prawdopodobnie ci sami ludzi, spotykają się w tym samym pomieszczeniu klubowym, regulaminy są prawie podobne. Propagując taki styl pisania robi się krzywdę tym którym udało się przeżyć i przyszłym pokoleniom oszukując historię
Po Powstaniu w Warszawie, pozostały tylko pomniki tej tragedii, o której współcześni nie wiedzą, to gruzowiska zniszczonej Warszawy w postaci kopców: przy ulicy Bartyckiej, na Żoliborzu, na Szczęśliwicach – wyciąg narciarski, stadion X-lecia - obecnie nadbudowany stadion Narodowy, zwałka gruzów na skarpie wiślanej ulice Puławska, Piaseczyńska – stadion Warszawianki (sceneria filmu Wajdy-KANAŁ rok 1956) i podobne. Pozostanie na stałe kiedyś mocno dyskutowany
pomnik Cloria Victis na cmentarzu Powązkowskim. Pokłońcie się tym miejscom, a potem napiszcie prawdziwy regulamin Zawodów Powstania Warszawskiego.

Tutaj prosi się zainteresowane organizacje krótkofalarskie Warszawy do opracowania dobrego regulaminu zawodów jednej wersji na dzień 1. sierpnia i prawdziwej oceny zmagań .

Szacunek dla tych , walczyli i podjęli próbę wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej. Prawidłowe przedstawienie tego ważnego wydarzenia kształtuje wiedzę dla przyszłych pokoleń Polaków, aby tu nie fałszować obrazu prawdy - już chyba można w dzisiejszych czasach to mówić o Powstaniu. Prawdę o Powstaniu pamiętają Ci, co je przeżyli Powstańcy i Ludność Cywilna. Dużo prawdy było opisywanych w latach zaraz po kapitulacji . Ostatnie 20. lat to przetwarzanie wiedzy o Powstaniu przeważnie przez ludzi nie mających z tym nic wspólnego, to dzieje się dalej, między innymi, na przykładzie wspomnianych zawodów krótkofalarskich.

Nie akceptuję zawodów - Zawody Warszawskie – 63 dni Męstwa i Chwały - nie wezmę w nich udziału w dniu 2 października zakończenia obchodów 79. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Do usłyszenia w przyszłym roku 2024 w krótkofalarskich Zawodach Powstania Warszawskiego
w 80. rocznicę wybuchu w dobrej oprawie regulaminu i licznym uczestnictwie dla złożenia hołdu bohaterom Powstańcom
i Ludności Cywilnej Warszawy.
Tekst dla Wszystkich, którzy chcą ten temat przeczytać… proszę, może ktoś rozwinie ten temat przeznaczony dla piszących regulaminy zawodów krótkofalarskich Powstania Warszawskiego.

Zygmunt Seliga sp5ayy - udało mnie się - dziecku - przeżyć Powstanie Warszawskie w Śródmieściu Warszawy

PS. W ostatnich latach w Wolnej Polsce w mediach, na spotkaniach wychwala się męstwo i składa hołd Powstańcom.
W drugim miesiącu Powstania okrążona Warszawa nie miała co jeść, brakowało wody, a w części południowej Warszawy ściągano w workach ziarno od Haberbuscha przeznaczone na wyrób piwa z którego ludność Powstania robiła zupę zwaną zupą plujka – łupiny z ziarna zupy wypluwało się. Jak wyżywić ludność Powstańczej Warszawy, w tym czasie było około 550-650 tys. ludzi ? To ludność cywilna i warunki bytowania zmusiły Powstanie do kapitulacji. O tym i innych trudnych sprawach Powstania, nie mówi się głośno w mediach…


  PRZEJDŹ NA FORUM