CZARNE CHMURY NAD FORUM SP7PKI
władze PZK rulez
    nowy pisze:

Nieśmiało zwracam uwagę Państwa, że zamiast próbować kontrolować to "szkodliwe forum" czy PZK chyba lepiej zająć się problemem: dlaczego pasma 1,8 3,5 7 poza zawodami świecą pustką użytkowników, dlaczego kluby walczące o frekwencję młodych i starych adeptów znikają.

Mam nadzieję, że nie poczujesz się urażony zacytowaniem tylko tego fragmentu.
Temat bardzo ciekawy, może nawet wart osobnego wątku, wolnego od nawalanek, inwektyw, a przede wszystkim od Związku.
Wolnego od Związku bo zanikająca aktywność to sprawa niezależna od form organizacyjnych, ale co klubów to już tak.
Wspominasz o 50 latacg. Ja niestety mam tylko 47 lat doświadczenia, ale pamiętam, że w tamtych latach głównie klubami staliśmy.
Największą aktywność na pasmach tworzyły kluby. Największa aktywność konstrukcyjna to były kluby. Szkolenie wszelakie również kluby.
Niestety jak z wieloma rzeczami w historii to już było i to se ne vrati.