Radio stop na kolei
    sp3suz pisze:

@SP9DS Czytaj ze zrozumieniem. Jakbyś obejrzał choćby kilka filmów z życia Kolei to byś wiedział o czym ja piszę. Mnie nie chodzi o to KTO i co uruchamia tylko o taka konstrukcje NOWEGO systemu żeby spoza firmy nikt nie był w stanie przeszkadzać w używaniu. Dlatego mówię o szyfrowaniu jak w kluczykach lub podobnych no i o "nastawniku" żeby każda lokomotywa miała pilota bezpieczeństwa. Podobne dało by się wprowadzić na nastawniach i dyżurkach ruchu. Maszynista miałby to zawsze przy sobie i wysiadając z lokomotywy naciskając guzik powodował by jej unieruchomienie np. na stacji aby nie odjechała. Poza tym sama komunikacja głosowa mogła by wreszcie być ucyfrowiona... Bo to co teraz jest to jest kawałek muzeum techniki a nie poważny system... Zawsze Im ( Kolejarzom) mówię - poproście krótkofalowców to Wam taki system zrobią. Poza tym jak mnie nie znasz to nie zarzucaj mi bujd na resorach. Nie masz wiedzy co robię i kim jestem a czepiasz sie o rzeczy o których nie masz pojęcia.

>, Zawsze Im ( Kolejarzom) mówię - poproście krótkofalowców to Wam taki system zrobią.
Ja bym krótkofalowcom w mocnej większości nie dał żarówki w domu wymienić, a co dopiero projektować system, od którego ma zależeć sprawność i bezpieczeństwo infrastruktury kolejowej w kraju. Poza nielicznymi wyjątkami to... eh szkoda strzępić ryja. Rozwiązanie problemu radio stop istnieje i spółki kolejowe muszą go po prostu zaimplementować, co z resztą wskazał kol. QFE.

>, Poza tym jak mnie nie znasz to nie zarzucaj mi bujd na resorach. Nie masz wiedzy co robię i kim jestem a czepiasz sie o rzeczy o których nie masz pojęcia.
Nie wiem co robisz, za to na pewno wiem, że z koleją masz tyle wspólnego co ja z baletem, czyli w zasadzie nic.

Ty może kilka filmów "z życia Kolei" widziałeś, ale nadal nie masz pojęcia o czym mówisz, jeżeli mówisz w kontekście kolei o "nastawniku", a razem z tym bajdurzysz o jakichś pilotach bezpieczeństwa. Zostaw kolej ludziom, którzy się na niej znają, a zostań przy swoim TRXie. A tym czasem jak będziesz następnym razem oglądał "z życia Kolei" to poświęć trochę więcej uwagi, może się czegoś jeszcze nauczysz.