Arduino, a nasze produkty
    VSS pisze:

      sp3qfe pisze:


      Czy wiecie jak to jest czy faktycznie w urządzeniach komercyjnych można i na jakich zasadach wstawić i wykorzystywać oryginalną płytkę Arduino? Pomijam tu przypadek przerabiania PCB i wstawiania na nowe własne PCB układu Arduino.


    ale to jest produkt z którym możesz robic co zechcesz, nawet seryjna produkcję. to taki sam element jak pojedynczy układ scalony albo przewód zasilający. widziałem wiele komercyjnych układów wykorzystujących modułowe płytki. większość produkcji z układami ESP opiera się na modułach. po to one są.


Moduły ESP po to są, moduły Arduino niezupełnie. I jasne, można, nie mówię, że nie, natomiast jest to marnotrawstwo. Chyba, że Arduino jest jedynym PCB w tym urządzeniu, wtedy, powiedzmy, ale nadal, jest po prostu drogie. Jeżeli natomiast już projektuje się PCB znacznie rozsądniejszym jest wrzucenie tam gołego procka, kwarcu (a i to niekoniecznie) i szczypty pasywów niezbędnych do jego uruchomienia - będzie to po prostu tańsze i zajmie mniej miejsca. Do uruchomienia ATmegi czy nawet STM32 potrzebne jest tak mało elementów, że pakowanie całego PCB z dwoma regulatorami, diodkami, adapterem UART, być może gniazdem USB, wyprowadzonymi wszystkimi pinami (gdy używamy tylko kilku) jest bez sensu.


  PRZEJDŹ NA FORUM