Ciężkie życie PZK
wszystko o PZK, dobrze i źle
W swej pracy zawodowej zarówno Ja jak i kol HF1D wiemy, że wchodząc na cudzy teren należy sporządzić protokół przyjęcia terenu. Jest to ważne, aby nie napytać sobie biedy. Także przy opuszczaniu terenu sporządza się protokół zwrotu terenu, gdzie musi być data protokółu, zapis: że teren zwrócono w stanie dobrym i właściciel nie zgłasza, żadnych uwag. Bo w przypadku braku protokółu właściciel terenu ma prawo pozwać nas na drogę sądową. (N.p. Za bezumowne korzystanie z terenu i n.p. koszty jego odtworzenia do stanu pierwotnego)
I teraz pytanie? KTO NIE DOPEŁNIŁ OBOWIĄZKU PROTOKÓLARNEGO ZWROTU TERENU ?

Ponieważ jest to niedopełnienie obowiązków, szkody (koszty w tym zakresie powinien ponieść odpowiedzialny za szkody a w razie jego niewypłacalności szkody powinien naprawić jego pracodawca).

JAK