Antysemicki wybryk SP9UO na posiedzeniu ZG PZK
Nie bądźcie obojętni
    sp6ryd pisze:

... Najpierw trzeba by wykształcić podobnych sobie, a na to już chyba za późno. Można machać rękami i bronić tego co jest, tyle że pociąg dawno już odjechał ,)

Dotknąłeś bardzo ważnego problemu. Przyszłości krótkofalarstwa i "świeżej" krwi.
Zdrowo myślący o przyszlości podejmują działania w celu znalezienia i wyszkolenia nowych liderów.
W tym własnie celu powstał program YOTA - Youngsters On The Air.
To właśnie na corocznych obozach narodowe związki reprezentowane są przez przyszłych liderów i nawiązywane są kontakty które w przyszlości mogą zaowocować tym, że jeszcze dlugo nie nadejdzie dzień w którym na CQ nikt nie odpowie.
Idea YOTA powstała w IARU R1 i jest to program dostępny dla wszystkich związków należących do IARU.

Naprawdę nie pamietam, kiedy ostatni raz brała w tym udział ekipa z Polski.
I nie pamiętam kto z młodzieży, która pojechała na obóz YOTA jest teraz we władzach PZK.

Wygląda na to, że mamy swoją drogę.
Dostępu do egzaminów nie zamierzamy ułatwiać. Po co nam więcej młodych krótkofalowców?
I na obozy YOTA też nikogo nie wysyłamy.
Po co?
Jeszcze się nasłuchają o zmianie pokoleniowej, uwierzą w nią i po powrocie zaczną się upominać o miejsce dla młodzieży we władzach.
A przecież młodzież we władzach Związku już jest.
Piotr SP2LQP (z całym szacunkiem dla niego) na tle pozostałych jest młodzikiem.