ARDF - Radioorientacja Sportowa - "Łowy na lisa" , w Polsce i na Świecie
Wakacje już za miesiąc. Po utracie młodzieżowych obozów wakacyjnych organizowanych przez Zbyszka SP2JNK w Poroninie, powstała luka którą chciałem choć w części zapełnić proponując szkoleniowy obóz organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy z Zamościa. Zarezerwowaliśmy zakwaterowanie i wyżywienie w Ośrodku Wczasowym "Jolanta" w Krasnobrodzie. Zgłosiłem prośbę w PZK o nagłośnienie propozycji. W Ś.Radio była informacja i na moją prośbę(jeden tylko raz !!!) podano w środowym biuletynie na 3,7 MKHz. Miejsce było dogodne gdyż Ośrodek Jolanta znajduje się na skraju lasu zmapowanego BNO terenu.Zadeklarowałem bezpłatne z mojej strony szkolenie ,dodatkowo zabrałem radiostacje do łączności z miejscowego parku krajobrazowego, oraz cały sprzęt odbiorczy i nadawczy ARDF. Zgłosiło się 2 chłopców z SP8 i to wszystko. Szkolenie skrócone przeprowadziłem wraz z grupą dzieci z UKS z Zamościa.

Ponawiam propozycje szkolenia ARDF na obozach harcerskich, klubów krótkofalarskich, itp. w czasie wakacji udostępniając sprzęt prywatny i Bielskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej. Szczególnie kieruję propozycje do okręgów SP1,3,4,6. w których od wielu lat w ARDF nic się nie dzieje. Można by było porozumieć się wspólnie aby taki obóz zorganizować na przykład w jednym miejscu. 73 Władysław.