Kanały wywoławcze
    sp6ryd pisze:

TProszę nie wypisujcie tu "że mogę sobie nadawać gdzie chce" bo to jest jakiś absurd. W tzw "szkole krakowskiej" pomału, ale też łagodnieje stanowisko

A dlaczego absurd? Jakieś prawo broni? Chodzi o nie powtarzanie bajek bez pokrycia. Jeśli powiesz, że czegoś nie wolno to nie dziw się, że ktoś zapyta* o paragraf ten zakaz stanowiący - i jeśli takowego nie ma, to nie ma. Analogicznie z nakazami. Tak ciężko się wyrazić przecyzyjnie co tak na prawdę reguluje te zasady? Normalnie poinformowany człowiek zrozumie, że mimo, iż prawo go nie ogranicza, to trzymanie się band planu ma sens. Ale najlepiej się obrazić i powiedzieć, że młodzi nie szanują bo relikt przeszłości. Błąd. Młodzi nie szanują bo starzy nie umieją im jak ludzie powiedzieć dlaczego tak jest, jak jest.
A że w "szkole krakowskiej" średnia wieku trochę niższa...

*) Może kiedyś tak było (nie wiem), że już za samo pytanie "dlaczego" można było zostać uznanym za element wywrotowy ale w dzisiejszych czasach to zupełnie normalne, że ludzie pytają o uzasadnienie i absolutnie nie jest niestotowne, wręcz przeciwnie.