Yaesu FT-818ND - korozja przekaźnika wybierającego gniazda antenowe?
Dziękuję wam bardzo wesoły

Skontaktuję się z panem Aleksandrem z Bielska - zobaczę co powie.

Co do wymiany w serwisie GSM - z lutowaniem sobię poradzę, tego czego się obawiam to uszkodzenia jakiegoś elementu dookoła - nie mam ani oscyloskopu czy wobuloskopu, ani nawet innego radia by porównać odbiór i określić czy wszystko jest w normie.

Ale wywiercenie dziurki i psiknięcie to najbardziej pomysłowe rozwiązanie! Nie mam ryzyka uszkodzenia niczego poza wadliwym przekaźnikiem! W najgorszym wypadku - i tak go wymienię. Szukałem czy nie ma takiego otworu fabrycznie a nie wpadłem żeby samemu to wywiercić bardzo szczęśliwy

Martwi mnie tylko czy takie przypadłości są typowe? Często się spotykacie z takimi objawami? Kupując Yaesu myślałem że to sprzęt pancerny i zbudowany na dobrej jakości komponentach. Płytki wyglądają na pancerne, ale utleniające się styki w hermetycznie zamkniętym przekaźniku to coś z czym się nie spotkałem w tak świeżej elektronice.

Jestem wdzięczny za szybkie odpowiedzi, dziękuję bardzo wesoły