Yaesu FT-818ND - korozja przekaźnika wybierającego gniazda antenowe?
Dzień dobry.

Po dość długiej nieaktywności radiowo-nasłuchowej zauważyłem że selektor gniazd antenowych nie działa poprawnie.

Radio uruchomione z wybranym przednim gniazdem działa normalnie, po wybraniu gniazda tylnego również, przy ponownym przełączeniu na przednie gniazdo - czasami działa a czasami nie - tak jakby styczniki mikroprzekaźnika były skorodowane. Próbowałem wczoraj "rozruszać" przekaźnik poprzez wielokrotne przełączanie gniazda - jest delikatna poprawa, ale nadal nie jest to stan którego oczekiwałbym od radia.

Radio świeżo po gwarancji, rozebrałem obudowę by obejrzeć czy nie znajdę jakiegoś widocznego uszkodzenia ale wszystko wygląda normalnie.

Czy u was też występuje taki problem?
Czy macie jakieś inne sugestie co może być wadliwe?
Ewentualnie, jakie serwisy możecie polecić? Con-spark już informuje o 5 miesięcznym oczekiwaniu jeśli radio nie jest na gwarancji.

Ostatecznie mógłbym podjąć się wymiany sam, ale obawiam się uszkodzenia filtrów samym lutowaniem i nie mam sprzętu by po wymianie zmierzyć czy wszystko w radiu jest ok.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.