Praca z różnych QTH
    SP8TDX pisze:

Nikt się nie upiera i nigdy sie nie upierał, że podział na okręgi był uregulowany jakimkolwiek aktem prawnym. Bo nie był i to doskonale wiadomo. Był ujęty w innych dokumentach. Wytycznych, instrukcjach, poradnikach.
    I spróbuj też udowodnić, że nie funkcjonował zwyczajowo. Przez wiele lat.

Funkcjonował i był pożyteczny.

Dziwna sprawa bo niby licencja od lat 70-tych a o podstawowych rzeczach nie pamiętasz. Być może to kwestia wieku.

Pisanie bzdur o rzekomym śledzeniu czy jakichś ograniczeniach na podstawie tego podziału jest co najmniej głupie. Świadczy to jedynie o niewiedzy.

Tak samo jak o niewiedzy lub celowym zakłamywaniu historii świadczy pisanie o ograniczeniach w pracy poza stałym QTH.

Do czego więc służyło łamanie się przez literki i cyferki ???

Trochę szkoda czasu na dyskusję z Tobą. Jesteś zafiksowany i nic nie przyjmiesz.

1. Skoro podział na okręgi nie był usankcjonowany to po prostu ich nie było. Na prawo zwyczajowe możesz powołać się ustępując komuś miejsca w tramwaju, a nie przy decyzji administracyjnej.

2. A propos łamania w dawnych czasach to w swoim archiwum mam takie pozwolenia. Jeżeli dysponujesz takowymi to zobacz kto otrzymywał kopie.

Atakowanie argumentem o wieku świadczy o czymś co kiedyś nazywano brakiem kindersztuby lub złym wychowaniem.
Ja to nazwę współcześnie. Jesteś zwykłym chamem.
Wg prawa zwyczajowego mógłbyś dostać z liścia bo nie posiadając zdolności honorowej nie mógłbyś być wyzwany na pojedynek.

I na tym koniec dyskusji z Tobą.
Staram się szanować adwersarzy, ale Ciebie będę po prostu ignorował.