Rotor tzw. Conrad
Na ślimaku.
Witam. Trafił mi się taki rotor. 20 lat temu miałem podobny i służył u mnie do obrotu anteny 9el. na pasmo 2m. Antena była duża - ponad 4m. Wszystko było ok. Później antenę wymieniłem na 2x10el. a rotor na żyrardowski. Po zmianie QTH miałem jeszcze dwa rotory Conrad i w obu były uszkodzone metalowe zębatki -takie kupiłem więc nie wiem jak do tych usterek doszło. Były to rotory w kształcie tzw. buta. To co mi się teraz trafiło jest zupełnie inne i o dziwo ma naped ślimakowy. Nie rozbierałem swojego bo nie chcę go rozstrzelić. Widziałem to na zdjęciach w sieci. Ta konstrukcja wydaje się być lepsza - zero luzów i naturalna blokada mechanizmu. Pytanie do użytkowników - czy materiał z którego wykonany jest ślimak i zębatka jest dobrej jakości. Czy może komuś juz się to uszkodziło?