Radio Luxembourg- koniec pracy
    SP8UFM pisze:

    Czy tego chcemy czy też nie, to czasy i mody się zmieniają. Pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, które grzebią te, które sprawdzały się wcześniej. Przykłady można mnożyć. Do tych podanych wyżej, dodać można CB radio. W latach 90- tych ciężko było znaleźć wolny kanał. Kilka lat temu słychać było już tylko mobilki na kanale 19. Dzisiaj i to zostało wyparte przez aplikacje typu Yanosik i Mapy Google.

    Radio Luxemburg przegrało walkę z nowoczesnymi technologiami, pomimo, że jeszcze w latach osiemdziesiątych miało rzesze wiernych słuchaczy.

    Zapewne za kilka lat zniknie z przestrzeni publicznej coś co bez czego dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia. Coś szybciej, coś wolniej.

    Obawiam się, że obecnie jesteśmy świadkami powolnego zaniku krótkofalarstwa. I obawiam się, że niewiele lub nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić.


Wydaje mi się, że jednak krótkofalarstwo ma się w sumie dobrze... :-) . To , że do PZK należy 3500 osób i chyba w tym są kluby to jednak liczba wydanych licencji szacuje się cirka na ponad 13000. Koleżeństwo rozeszło się po prostu po innych emisjach i technologiach. Jest podobno jakiś program IARU dotyczący młodzieży szkolnej niestety nie mogę się dobić o jego udostępnienie :-(. W ostatni wtorek przeprowadziłem spotkanie z młodzieżą w szkole o profilu rolniczym - 4 pierwsze klasy w sumie ponad 100 młodych ludzi i sporo z nich wyraziło zainteresowanie naszym hobby. Robię to od dłuższego czasu jako wolontariat po okolicznych szkołach :-).


  PRZEJDŹ NA FORUM