Dipol własnej konstrukcji jak dopasować cewkę skracakącą.
    djbpm pisze:

Pokaż zdjęcie co tam w tej puszce połączyłeś. Może da się zrobić na tym co masz, czyli łączysz masy anten razem, masę z koncentryka do pinu jednej, i gorącą do pinu drugiej. Ale niskiego SWRa się nie spodziewaj, tzn około 2 jak uzyskasz to wszystko, żeby było mniej to trzeba balun z jakąś dobraną przekładnią.
    Antena na dachu będzie pracować dużo lepiej mimo strat w długim kablu ponieważ:
    - może być to normalna antena a nie jakaś radosna twórczość
    - będzie wyżej
    - będzie odsłonięta, na balkonie masz zasłonięte połowę świata.
    - będzie dalej od zakłóceń z powodu większej odległości od mieszkań.

wychodzi ze antena z oczepem do masy jest i nic nie zdziałam odpuśćże chyba temat anteny z tych sirio
a mam gorąca żyła kabla w gnieździe pod gorący czepień i masa pod korzący czepień 2 anteny i lipa, radio zachowuje się jak bym anteny nie popodpiął jak to piszecie głucha antena szkoda czasu na zabawę a szkoda bo była by na warunki dobra antena, poszukam inne rozwiązanie wiadomo w tym hobby nie zawsze musi coś działać, a 3 godz temu rozmawiałem z działem technicznym wspólnoty gdzie mieszkam i mam lipę nie mogę długich anten wywiesić i tyle..