Zasilacz serwerowy HP 750W przerobiony na zasilacz radia - wyłącza się w momencie włączania radia
[quote=Rob208]
    sp9ds pisze:



    W pierwszej minucie pierwszy błąd - niepoprawnie go uruchamia. Ponadto nie skorygował zabezpieczeń, żeby uniknąć właśnie tego z czym ma problem autor wątku - cała elektronika zabezpieczająca jest wyregulowana tak, jakby na wyjściu było 12V.

    Jednym słowem - nie, to nie jest poprawny opis modyfikacji tego zasilacza, chyba, że chcesz uzyskać wyłączający się badziew jak to co kupił autor tematu.


Szkoda tylko, że prócz tych wywodów, że źle, że partanina, że powinienem ukrzyżować „producenta” itd… to o tym jak powinna wyglądać prawidłowa modyfikacja się nie dowiemy wesoły[/quote]

Poprawne uruchomienie zasilaczy Common Slot (takich jak te HP) to podciągnięcie pinu 36 (Present) do pinu 37 (12V Standby) przez rezystor 22K, które daje zasilaczowi znak, że jest włożony do serwera, a następnie ściągnięcie pinu 33 (#Enable) do masy, które aktywuje zasilacz i uruchamia główne przetwornice.


Na tym zdjęciu jest opisany pin 33 oraz 37. To nie przypadek, że akurat te piny, które ludzie na pałę zwierają razem, żeby uruchomić zasilacz to 33 oraz 36 - pin 33 jest podciągnięty przez JAKIŚ rezystor do 12VSb, a pin 36 biasowany jest do masy. Ale ten rezystor oraz bias zmieniają się w zależności od konkretnego modelu zasilacza, dlatego jednym działa zwieranie drutem, innym jakimś rezystorem. Wykorzystuje się przy tym ten wewnętrzny pull-up i bias niezgodnie z projektem, co skutkuje JAKIMŚ stanem na tych pinach. Pozostaje pytanie, jaki to stan? Może to jest powód wyłączania się zasilacza.

Uruchomienie w zgodzie z powyższym opisem (36 przez około 22K do 37 oraz 33 do masy) daje pewność, że wewnętrzne układy zasilacza pracują tak, jak powinny wg projektu.

Co do modyfikacji zabezpieczeń UVP/OVP/OCP to już zależy mocno od konkretnego modelu, w każdym to jest inaczej i nie ma jednego uniwersalnego przepisu dla każdego zasilacza.


  PRZEJDŹ NA FORUM