Ciężkie życie PZK
wszystko o PZK, dobrze i źle
    sp9nrb pisze:

To o czym piszesz było przećwiczone przez CB. Robili swoje zebrania w wybranych lokalach najczęściej gastronomicznych. Efekty różne ale jak sam wiesz to też się rozleciało.

To się rozleciało z samej zmiany trendu i tego że obecnie CB to głównie kierowcy ciężarówek, amatorów radia CB chyba w SP jeszcze mniej obecnie niż hams.

sp9nrb pisze:

Problemem klubów krótkofalarskich jest wyłączność ze względu na aparaturę. Możliwe współużytkowanie to inny klub. Tylko wiele ale, jak np, kto ma sprzątać itd. Faktem jest, że kluby są miejscem wspólnych spotkań, bo spotkania bilateralne u kogoś w domu to już wysoki poziom zażyłości. Zresztą klub gdzie to miejsce gdzie bez podsłuchujących można porozmawiać czy też wymienić bezkarnie cenę zakupionego urządzenia.
    Z kolei problem z dzieciakami. Zaprosisz 12 dzieciaków do siebie do domu? 1 lub 2 tak ale 3 już nie.
    I trzecia sprawa to wspólne przedsięwzięcia. Udział w zawodach, wyprawach PD, UKF itp. czy też montaż urządzeń antenowych.
    JAK

Problem to chyba jedynie jest w głowach starych hams jak Ty i ograniczają to tylko do : "Możliwe współużytkowanie to inny klub". Przykładem są np. HS-y gdzie leży sprzętu za wiele więcej kasy niż jedno często biedne radio klubowe. Jakoś nie ogranicza to lokalu do tylko 2h raz w tygodniu. Sprzątanie też się da ogarnąć. Niestety bardzo często nawet nie ma żadnej gradacji w klubie na członka stałego i pozostałą część, a lokal jest dostępny tylko raz w tygodniu i nie zawsze ponieważ kluczami dysponuje tylko jedna osoba. Więc klubowicze nawet nie mają szansy posiedzieć przy radio poza wyznaczonym czasem.
Pozostaje jeszcze kwestia tego że większość klubów PZK to kluby widmo. Brak kontaktu telefonicznego, dane na stronach nieaktualne lub zupełny brak, lub finalnie jeden z przypadków jaki napotkałem, to ludzie migrowali do klubu do miasta obok ponieważ w najbliższym klubie było towarzystwo picia herbaty z prądem.
Jak by rozszerzyć kryteria i poszukać klubów rzeczywiście działających a nie tylko na papierze (co czasem słychać na pasmach, gość robi stację ze swojego znaki, a za chwilę dopytuje o dologowanie klubu) to nie wiem czy na całe SP znalazło by się 10.