Poszukiwany schemat zasilacza na L200 20A
    stasiek pisze:

max77-szkolne błędy -brak kondensatorów na schemacie bocznikujących diody zenera (fajnie się wzbudza taki zasilacz a potem ... płacze).WEjście i wyjście stabilizator zablokowane kondensatorami do pinu środkowego (masa/diody z pinu środkowego do masy zablokowane kondensatorami- bezindukcyjny 0,1uF /1uF diody zenera /masa).
    Nie odwijaj tylko popatrz na ten schemat ......
    ""VERSIONE CON PREREGOLAZIONE Precedenti alimentatori con preregolazione prima del 317......WERSJA Z PRESETEM Dawne stateczniki z presetem sprzed 317
    Aby zawsze mieć niski spadek napięcia około 4/5 V między VC1 a wyjściem, niezależnie od regulacji wyjściowej, aby zawsze mieć stosunkowo niskie rozpraszanie ciepła, nawet przy prądach 5 A (mogą być większe) przy niskim Vout.......""
    Kavior...dlatego się daje bezpiecznik elektroniczny w "minusie" na mosfecie
    73!

Tylko że to nie jest mój schemat a kolegi DJ0IP z roku 1980. pan zielony
Nigdzie nie napisałem ze jest właściwie zbudowany, ale trochę wytrzymał
i nadal ma się dobrze pomimo szkolnych błędów.
Autor sam przyznał że w szkole go nie nauczyli.pan zielony

Daj linka do tego co parlasz.
oczko