CG-3000 - praktyczne wskazówki i pomysły
    SP8UFM pisze:

    Witam serdecznie!

    Jakiś czas temu nabyłem CG-3000. Z jednej strony, obok gniazda zasilania jest gniazdo UC-1. Natomiast, z drugiej jest śruba motylkowa. Idealne rozwiązanie do long wire'a, ale fatalne do anteny z rotorem antenowym.

    Potrzebuję życzliwej rady - w jaki sposób podłączyć do tego tunera kabel, który z jednej strony podłączony jest do anteny gniazdem UC1, a z drugiej jest sama goła żyła i ekran? Rozumiem, że żyłę można owinąć i zacisnąć śrubą motylkową. No ale co z ekranem?

    U mnie jest to o tyle problematyczne, że tuner antenowy chciałbym podłączyć do anteny z rotorem antenowym. Przecież to się zaraz wyrwie smutny

    Jakie macie koledzy pomysły by rozwiązać ten problem?

    Chętnie nabyłbym drugi tuner CG-3000, który z obydwu stron ma gniazda UC1. Tylko nigdzie nie mogę takiego znaleźć.

    Pozdrawiam serdecznie!
    Tomek SP8UFM, Lublin


Skrzynka CG-3000 jest przeznaczona do anten drutowych i nie ma terminalu UC1. Taki terminal ma np. skrzynka MFJ 926B. Możesz oczywiście taki terminal dorobić. Np. robisz solidne mocowanie gniazda UC1 (metalowe) które będzie połączone z terminalem GND, zamocować w nim gniazdo UC1 i pin "gorący" gniazda połączyć z terminalem ANT. Oczywiście można to zabezpieczyć przed wpływem warunków atmosferycznych np. plastikowym pudełkiem.

Robert


  PRZEJDŹ NA FORUM