Obrotnica AZ-EL od telewizji przemysłowej do np. Arrow Anteny
Mirek,wnioskuję że R7000 nigdy nie widziałeś na oczy a na pewno jego przekładni i łożyska oporowego.W R7000 przekładnia jest taka jak w zabawkach to i jeszcze silnik jest jak w samochodziku dla dzieci i to potrafi chulać bezproblemowo wiele lat.Wielokrotnie już opisywałem na forum mój zespół tj rotor/napęd,maszt,antenę,zdjecia i stosowny artykuł był w ŚR.Żeby ten rotor który wspominasz był usadowiony w stosownym miejścu(na dole masztu i z boku)to pewnie pracowałby do tej pory.W takiej pozycji na rotor obojetnie jaki nie działają żadne siły ani po osi ani po promieniu i to jest cała tajemnica i zysk zastosowania rotoru na dole masztu.
Dając przykład R7000 chciałem pokazać że przekładnie plastykowe pracują równie dobrze jak metalowe,w takim kontekście to napisałem a nie dlatego żeby pisać bzdety i Ciebie zeźlić.Myślę że idea jest aż nadto jasna.