Wąsko promieniujący dipol
Ale te rysunki dotyczą polaryzacji poziomej a nam powinno chodzić o pionową, ale nie upieram się przy niczym czego nie poruszaliśmy bo nie znam posługiwania się tym programem. To analizujesz dla 28.500 więc jest to wysokość więcej niż 3/4 L i to ma znaczenie. Tylko wartość Ga jest dla mnie kosmiczna, dBi = 0 prawdopodobnie trzeba rozumieć jako nieokreślane. A ten wskaźnik pola, jak podnosisz w jakiejs odległości wzwyż to jak Ci się zmienia? Te wykresy potwierdza? Czy nie? A co to jest ELEWACJA 60 st. ? To kąty pionowe do tych listków poziomych? Niżej znowu Elev. 12.9 deg. A raz deg a raz dg. Więc jakie to są miary kątowe ? kąt prosty na ile częsci dzielą. Chyba się czepiam ale jestem dziś zmęczony ("dead" jak mówią starzy anglicy).
Dziś był post kolegi z 4 okręgu, że pragnie zrobić zbliżoną do izotropowej antenę i tu namacalnie odczułem że miałeś rację kiedyś lub ktoś z kolegów.
Jesteś QRV na 80 lub 40 ale metrów? Bo w weekend czwartek - sobota będę prawdopodobnie, może sked ? dla wymiany raportów?
Cześć Jarku!